راهنمای خرید لباس زیر زنانه

مزون ایکس در شبکه اجتماعی

مشاهده مقاله در

اینستاگرام

مشاهده مقاله در

تـــلــگـــرام

برای اطلاع از جدیدترین تخفیف ها ما را دنبال کنید !

هر آنچه باید در مورد اندازه ، تناسب و استایل لباس زیر زنانه بدانید

لباس زیر زنانه ، به عنوان اولین چیزی که هر روز صبح می پوشیم و آخرین چیزی که هنگام شب از تن در می آوریم ، بخش بزرگی از کمد لباس های ما است.
ست لباس زیر زنانه مناسب ، می تواند به شما احساس راحتی ، اطمینان و قدرت بیشتری بدهد. پس چرا برای بسیاری از ما خرید لباس زیر زنانه بسیار استرس زا می باشد؟
پیدا کردن و خرید سوتین و شورت زنانه به نظر ساده می رسد. واقعیت این است که گزینه های بیشتری نسبت به همیشه وجود دارد. نکته جست و جو در این بازار پیچیده این است که دقیقاً مشخص کنید چه چیزی از لباس زیر خود می خواهید. خواه راحتی ، میزان نگه دارندگی و ظرافت باشد یا چیزی جسورانه که تقویت کننده و برجسته باشد.
برای کمک به سهولت کار ، ما راهنمای نهایی خرید لباس زیر زنانه را گرد آوری کرده ایم. همه چیز از اشکال و سبک و استایل ها را شامل می شود تا در نهایت بهترین سایز سوتین خود را بیابید.
می توانید به بررسی های مستقل مزون ایکس اعتماد کنید.

انواع مدل های سوتین

سوتین کاپ کامل ( Full Cup Bra )

از بین همه گزینه ها ، یک سوتین کاپ کامل ، ظاهری صاف به شما می دهد. همانطور که از نامش پیداست ، کل سینه را می پوشاند. تنها ایراد این است که چون کاپ ها بسیار بالا می آیند ، از زیر هر لباسی که حتی کمی یقه آن باز باشد ، نیز دیده می شوند. سوتین فول کاپ به کسانی توصیه می شود که به دنبال “میزان نگه دارندگی و پوشش بیشتر” از لباس زیر خود با کاپ های بزرگتر هستند. این سینه بند راحت ترین مدل برای آنها می باشد.

سوتین پلانج ( Plunge Bra )

 سوتین پلانج کاملا برعکس سوتین فول کاپ است ، در قسمت مرکز (بین پستان ها) برش هفتی شکلی وجود دارد که قفسه سینه را نپوشانده و برهنه می گذارد. این مدل را برای کسانی توصیه می کنند که دارای شانه های باریک ، سینه های کوچک یا قفسه سینه برجسته هستند. اغلب با پد (اسفنج) اضافی همراه است تا به سینه ها فرم بیشتری بدهد.

سوتین نیم کاپ یا دمی ( Demi Bra )

برای حل مشکل نمایان بودن سوتین کاپ کامل ، اما با پوششی بیشتر از یک مدل پلانج ، سوتین کاپ نیمه (سوتین دمی) بسیار به کار می آید که معمولاً فقط در مورد پوشاندن نوک سینه است. بند ها نیز فاصله زیادی با هم دارند ، بنابراین احتمال خیلی کمتری وجود دارد که زیر لباس دیده شوند. اگر می خواهید چاک پستان خود را بالا ببرید که بسیار عالی نیز می باشد ، اما این بدان معناست که نگه دارندگیه کمتری خواهید داشت.

سوتین قفسه ای/بالکنی ( Balconette Bra )

این نام توضیحی درباره این مدل ندارد. اما وقتی تصور می کنید که قفسه سینه در بالکن قرار گرفته است بسیار منطقی تر است. سوتین قفسه ای با کاپ های کوتاه و قسمت بالایی افقی ، سینه های شما را مجبور می کند که به طور یکنواخت و کمی بالاتر از حد معمول بنشینند. سوتین بالکنی برای کسانی که “سینه های پر و بزرگ تر و پهن تری دارند که نیاز به لیفت شدن (بالا رفتن) و نگه دارندگی تمام و کمال نیز دارند ، مناسب است.

سبک های متداول سینه بند

سوتین فنر دار ( Underwired Bra )

وقتی میانه سینه بند را تصور می کنید ، احتمالاً فنر دار است. سوتینی با یک سیم یا فنر محکم در پایه آن، نگه دارندگی ثابتی برای هر سینه ای با هر شکل و سایزی را ارائه می دهد. اما بیش از حد پوشیدن سوتین فنردار می تواند موجب عدم راحتی شود. اگر به پشتیبانی اضافی نیاز ندارید ، بهتر است سبک دیگری را امتحان کنید.

سوتین برالت ( Bralette Bra )

سوتین برالت یکی از بهترین انتخاب ها برای سینه های کوچکتر یا کسانی است که از سوتین های فنر دار یا سیمی خوششان نمی آید. Bralettes در چند سال گذشته به همین دلیل محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. سوتین برالت معمولاً عاری از فنر ، اسفنج و کاپ است. پوشش کاملی را ارائه می دهد و از نظر زیبایی ، از بیشتر سوتین ها ، زیبا تر می باشد. برخی از آنها حتی می توانند به عنوان لباس رو استفاده شوند. هزینه ای که می پردازید مقدار کمتری است.

سوتین تی شرت ( T-shirt Bra )

سوتین تی شرت یک انتخاب مطمئن است که حتی در زیر تنگ ترین تی شرت و تاپ ها (دلیل نام گذاری این استایل) نمایان نمی شود. اگرچه سوتین تی شرت برای همه افراد مناسب است ، ولی این سبک به ویژه برای کسانی که نوک سینه آنها نامتقارن است یا سایز سینه آنها متفاوت است توصیه می شود.

سوتین پوش آپ ( Push-up Bra )

سوتین پوش آپ سینه های شما را لیفت کرده (بالا کشیده) و به هم نزدیک می کند تا شکل طبیعی شما را برجسته کند. این سبک چاک سینه شما را نمایان تر می کند ، اما در واقع نگه دارندگی شگفت انگیزی را ارائه می دهد. اگرچه که سوتین پوش آپ معمولاً برای کسانی طراحی می شود که سایز کاپ سوتین کوچک تری دارند ، اما این ترفند تقریباً برای همه جواب می دهد.

سوتین دکلته/بدون بند ( Strapless Bra )

از لحاظ تئوری ، سوتین دکلته دقیقاً مانند یک سوتین معمولی اندازه و برازنده است ، فقط بدون بندها. هدف این است که به همان اندازه نگه دارندگی را داشته باشید و در عین حال تنوع بیشتری به کمد لباس خود بدهید. با این حال ، گفتن این امر آسان تر از انجام آن است ؛ بدون بند ، شما نمی توانید همان نتیجه را داشته باشید. کسانی که سینه های بزرگتری دارند ممکن است متوجه شوند که باید در طول روز مکرراً یک سوتین بدون بند را دوباره تنظیم کنند.

سوتین پشت قهرمانی ( Racerback Bra )

سوتین پشت قهرمانی برای پنهان کردن بند سوتین در زیربعضی لباس ها طراحی شده است. بندها یا بین تیغه های شانه شما متقاطع می شوند یا به هم نزدیک می شوند. برخی ممکن است ترجیح دهند این مدل را تمام وقت بپوشند زیرا در واقع بخشی از وزن سینه های شما را به کمر تقسیم می کند. نگه دارندگی زیادی را ارائه می دهد و معمولاً بسیار قابل تنظیم است.

جدیدترین کالکشن لباس زیر زنانه

خرید انواع مدل و سبک های سوتین زنانه و دخترانه

چگونه بفهمیم سوتین سایز اشتباهی پوشیده ایم؟

گاهی اوقات فقط می دانید که اندازه اشتباه می پوشید. اگر در طول روز مکررا سوتین خود را دوباره تنظیم می کنید ، می دانید که زمان ارزیابی مجدد فرا رسیده است. اما همیشه به این سادگی نیست. تخمین زده می شود که 80 درصد از زنان ناخودآگاه سوتین با سایز اشتباه می پوشند. بدن ما در طول زندگی بسیار تغییر می کند ، با این حال فقط تعداد کمی از ما اندازه گیری مجدد می کنیم یا به طور منظم اندازه خود را تغییر می دهیم.
اطمینان از زیادی بزرگ نبودن سوتین نیز به همان اندازه مهم است. اطمینان حاصل کنید که هیچ شکاف و فاصله و چین و چروکی روی کاپ سوتین شما وجود ندارد و باید بتوانید بدون احساس ناراحتی 2 انگشت خود را زیر بند ببرید بدون اینکه اذیت شوید ، بند ها زیادی کشیده شود و یا باز شود.

چگونه سایز مناسب را پیدا کنم؟

تأیید اینکه شما سایز اشتباه می پوشید تنها نیمی از راه است. برای پیدا کردن اندازه واقعی سوتین ، کیتی تاکر ، متخصص سوتین ساکن بوکس استیو ، یک روش آزمایش شده دارد. اولین قدم این است که هنگام بستن سوتین به جلو خم شوید و قبل از ایستادن قفل سوتین را ببندید. او توضیح می دهد: “این به شما کمک می کند تا به طور کامل در کاپ ها جا بیفتید.”
در مرحله بعد ، برای بررسی نوار و بند ها ، باید انگشتان خود را در زیر آنها بکشید. محکم بودن یا شل بودن را از حس خود خواهید فهمید. پس از اطمینان از صاف بودن مرکز سوتین ، بازوهای خود را بلند کرده و از یک طرف به طرف دیگر بچرخانید و ببینید آیا سوتین در جای خود می ماند یا خیر.
بعد از همه این آزمایش ها ، وقت آن است بررسی کنید که ظاهر آن درست است. کتی توصیه می کند که “قبل از اینکه به سوتین متعهد شوید ، آن را زیر یک تی شرت مناسب فرم امتحان کنید تا مطمئن شوید هیچ گونه چین و چروک ، توده یا برجستگی وجود ندارد.” شما همچنین باید نمای جانبی و نیم رخ خود را بررسی کنید ، زیرا با نگه دارندگی مناسب ، سینه های شما باید در وسط بین شانه ها و آرنج شما قرار بگیرند.
به یاد داشته باشید که سایز شما در همه جا یکسان نخواهد بود. شما نباید خیلی به نوشته های لیبل ها اعتماد کنید. ممکن است لازم باشد کاپ ها یا سایز های مارک ها و سبک های مختلف را امتحان کنید.
برای سهولت در سازگاری ، توصیه اصلی کتی این است که “اگر نیاز دارید یک سایز کاپ را کاهش دهید ، یک سایز بند را بالا ببرید و برعکس”.

خرید سوتین مناسب شما

وقتی سایز خود را پیدا کردید ، وقت آن رسیده است که سوتین پیدا کنید. در حالی که رنگ های روشن ممکن است ترسناک یا غیرعملی به نظر برسند ، اما بیشتر اوقات در کمد لباس به کار می آیند. به عنوان مثال ، سوتین قرمز رنگ نا محسوس تر از سوتین رنگ خنثی در زیر پیراهن های سفید هستند ، زیرا رنگ قرمز در ته رنگ پوست شما ترکیب می شود.

رنگ سوتین

اگر بخواهید دسته بندی کنید ، تناژ پوست رنگ های سردتر مناسب آبی روشن ، اسطوخودوس ، رز و خاکستری است. در حالی که کسانی که پوست گرم تری دارند در رنگ های سبز تیره ، مرجانی ، قرمز و زرد عالی به نظر می رسند. قسمت های گرم و سرد چرخه رنگ را بررسی کنید تا سایه های دیگری را که رنگ پوست شما را تکمیل می کند ، بیابید.

جنس سوتین

شما همچنین باید به جنس سوتین توجه کنید. سوتین توری معمولاً برای اهداف زیبایی استفاده می شود. اما می تواند در برابر پوست های حساس ، تحریک کننده باشد. همچنین مانند پنبه به پوست اجازه تنفس نمی دهد. با این حال ، سوتین نخی معایب خود را دارد زیرا از نگه دارندگی و شکل دهی کمتری برخوردار است. جنس مش یکی دیگر از انتخاب های محبوب است که قابل تنفس و در عین حال تحریک کننده است. سپس مواد مصنوعی مانند پلی استر و نایلون وجود دارد که راحت ، نگه دارنده و اغلب برای ساعات طولانی مناسب هستند ، اما اگر بد ساخته شوند ممکن است خارش ایجاد کنند. سوتین هایی را که قبلاً از پوشیدن آنها لذت می بردید در نظر بگیرید و قبل از خرید ، مواد آن را بررسی کنید.

طرح سوتین

در نهایت ، خود طرح سوتین وجود دارد. گزینه های آنلاین لباس زیر زنانه بسیار وسیع تر از قبل است. اما حتی عمیق ترین تحقیقات می تواند منجر به خریدی شود که در نهایت برای شما ناخوشایند است. مهم است که به خاطر داشته باشید که هیچ چیز برای همه مناسب نیست. جسیکا پربل تأکید می کند که “شما در نهایت می خواهید سوتین شما راحت باشد ، راحت پوشیده شود و با هر نوع استایل ، احساس شگفت انگیزی به شما بدهد.” با این حال ، اگر به دنبال تنوع در کشوی لباس زیر خود هستید ، کتی تاکر چند نکته دارد.
اگر باسن شما پهن تر است ، می توانید با پوشیدن یک سوتین پرتر که حجم بیشتری را در قسمت بالا ایجاد می کند ، بالاتنه خود را متعادل کنید. با این حال ، اگر قسمت بالاتنه بدن شما پهن تر است ، ممکن است بخواهید از یک سوتین که نگه دارندگی کامل دارد یا سوتین بالکنی که به سایز شما اضافه نمی کند ، استفاده کنید. ”
او می افزاید: “اگر شکل ساعت شنی دارید ، لباس زیری را انتخاب کنید که منحنی های شما را نمایان می کند ، مانند سوتین پلانج یا سویتن قفسه ای. اگر به نظر می رسد فرم ورزشکاری بیشتری دارید ، می توانید انتخاب کنید که با نیم تنه زنانه اسفنجی به حجم سینه خود اضافه کنید.

نگه داری لباس زیر

 مهمترین چیز این است که دستورالعمل های مراقبت از یک پیراهن را دنبال کنید ، اما چند مرحله اضافی به عمر بیشتر قطعات کمک می کند. شستن دستی ممکن است اضافی به نظر برسد ، اما یک دلیل وجود دارد که لباس زیر زنانه اغلب “ظرافت” شما نامیده می شود. لباس زیر خود را به آرامی خیس کرده و در یک وان آب ولرم بشویید. سعی کنید از ماشین لباسشویی اجتناب کنید ، اما فقط اطمینان حاصل کنید که فرم و شکل سوتین خود را درست کنید ، در غیر این صورت به مرور زمان دچار تغییر شکل می شود. قطعاً از دستگاه خشک کن نیز خودداری کنید.
مراقب باشید که سوتین را به درستی آویزان کنید. اکثر مغازه های لباس زیر زنانه ، سوتین ها را پشت سر هم قرار می دهند و بندها در جای خود چسبانده شده اند تا به هیچ توری گیر نکرده و یا آن را پاره نکنند. اگر هنگام خرید لباس زیر فکر کنید ، لباس زیر شما می تواند بسیار بیشتر دوام بیاورد. سوتین مناسب روی آخرین فقل و قزن آن (در بزرگ ترین حالت آن) انتخاب کنید. زیرا وقتی سوتین خود را می شویید و پارچه ها و الاستیک ها با گذشت زمان شل می شوند ، بتوانید روی قزن محکم تر بروید و از نگه دارندگی فوق العاده و طولانی تر برای آن برخوردار شوید.

برای دیدن مقاله اصلی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.